Instagram'dan gençler için yeni özellik

Sosyal medya uygulaması Instagram, genç kullanıcıların uygulamada geçirdiği süreyi sınırlamak için gece uyarısı özelliğini duyurdu
 Tarih: 22-01-2024 11:37:55
Instagram'dan gençler için yeni özellik

Sosyal medya uygulaması Instagram, genç kullanıcıların uygulamada geçirdiği süreyi sınırlamak için gece uyarısı özelliğini duyurdu. Buna göre; geç saatlerde uygulamada bir kullanıcı Reels'te veya doğrudan mesajlarında 10 dakikadan fazla gezindiğinde, uygulamayı kapatması ve yatması önerilecek.

Sosyal medya platformu Instagram, gençleri hedefleyen yeni bir özelliğini duyurdu. Bu özellik "farkındalık özelliği" olarak belirtiliyor.

Bu özellikle, belli bir yaşın altındaki bir kullanıcı Reels'te veya doğrudan mesajlarında 10 dakikadan fazla gezindiğinde, uygulamayı kapatmasını ve yatmasını önerecek.

OTOMOTİK DEVREYE GİRECEK

Instagram, kullanıcılara "Ara verme zamanı gelmedi mi?" bildiriminin ardından "Geç oluyor, Instagram'ı kapatmayı düşünmelisin" gibi bir mesaj gönderecek. Bu bildirim, akşam saat 22.00'den sonra otomatik olarak gösterilecek.

VARSAYILAN OLARAK AÇIK KALACAK

Özellik, varsayılan olarak açık olacak. Genç kullanıcıların özelliği kapatmaları veya bu uyarı mesajlarını görmemeleri için bir seçenek sunulmayacak.

HANGİ HESAPLAR İÇİN GEÇERLİ OLACAK?

Instagram, özelliğin tüm gençler için mi yoksa yalnızca 18 yaşın altındakiler için mi otomatik olarak etkinleştirileceğine dair henüz bir açıklama yapmadı.

  DİĞER TEKNOLOJİ Haberleri
HABER ARŞİVİ
Henüz anket oluşturulmamış.
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI