Wagner lideri: Türk vatandaşının naaşını ülkesine gönderdik

Rusya'nın paralı asker grubu Wagner, Ukrayna'da hayatını kaybeden ABD ve Türkiye vatandaşı iki kişinin cenazelerinin ülkelerine gönderdiğini açıkladı.
 Tarih: 26-05-2023 11:36:11   Güncelleme: 26-05-2023 11:51:11
Wagner lideri: Türk vatandaşının naaşını ülkesine gönderdik

Rusya'nın paralı asker grubu Wagner, Ukrayna'da hayatını kaybeden ABD ve Türkiye vatandaşı iki kişinin cenazelerinin ülkelerine gönderdiğini açıkladı. Wagner lideri Prigozin, Türk bayraklı tabutun önünde çekilen fotoğrafını paylaştı.

Rusya'nın paralı asker grubu Wagner, dün, Ukrayna'nın Bahmut kentinde çatışmada hayatını kaybeden bir ABD vatandaşı ve bombalanan bir binada ölü bulunan bir Türk vatandaşının cansız bedenlerini ülkelerine geri yolladığını açıkladı.

Wagner grubu askerlerinin, bir videoda iki tabutu kapadıkları ve birini ABD bayrağına, diğerini de Türk bayrağına sardıkları görüldü.

Wagner'in kurucusu Yevgeniy Prigojin, "Bir ABD'li ve bir Türk'ün cansız bedenlerini tutsaklar ile birlikte geri yolluyoruz" dedi.

ÖLEN DİĞER TÜRK'ÜN CESEDİ ÇIKARILAMADI

Prigojin, ABD vatandaşının Bahmut'ta savaşırken hayatını kaybettiğini, Türk vatandaşının ise yine Türk vatandaşı bir kadın ile beraber Ukrayna kuvvetleri tarafından vurulan bir binanın kalıntıları altında bulunduğunu ancak kadının cansız bedeninin çıkarılamadığını söyledi.

Wagner, ölen ABD vatandaşının eski ABD Özel Hava Kuvvetleri askeri Nicholas Maimer olduğunu belirtti. Türk'ün kimliği ise açıklanmadı.

Etiketler wagner
  DİĞER DÜNYA Haberleri
HABER ARŞİVİ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI