Özgen 1958'den Lig Yayını Açıklaması!

Türkiye’nin en çok maç izlenen 10 mekanı denince akla gelen Bursa’nın ünlü kafelerinden olan Özgen 1958, Süperlig maç yayınları için istenen fahiş zamdan dolayı lig yayınlarının yapılamayacağını duyurdu.
 Tarih: 05-08-2022 08:46:38   Güncelleme: 05-08-2022 08:58:38
Özgen 1958'den Lig Yayını Açıklaması!

Özgen 1958’den yapılan açıklama da şu ifadelere yer verildi;

“Ülkemizde şifreli kanalda lig maçları yayınlanmaya başladığı tarihten itibaren, Türkiye’de maç izlenecek en keyifli 10 yer, Türkiye’nin en çok maç izlenen 10 mekanı denince akla gelen İstanbul dışında olmasına rağmen bu listelere adı hep ilk olarak yazılan ÖZGEN’dir. Bu bilinirliğin 64 yıldır değişmeyen hizmet anlayışımızdan ve köklü tarihimizden geldiği bir gerçektir.

 

YÜZDE 350 YENİ ZAM İLE ANLAŞMA TEKLİFİ

Bu yıl Süperlig maçlarının yayın haklarını alan yayıncı kuruluşun Bursa Temsilcisi ile, her yıl sezon başında olduğu gibi Süperlig maç yayınlarının anlaşmasını yapmak için bir araya geldik. Futbol Federasyonu ile Yayıncı Kuruluş (beinsports) maçların yayın hakları ihalesinde neredeyse bir önceki anlaşmaya göre % 75 gibi daha indirimli bir fiyatta anlaşmasına rağmen, yayıncı kuruluşun Bursa temsilcisi bize %350 gibi bir zamla superlig maçlarını yayınlamamız için bir anlaşma teklifi ile geldiler.

Süperlig maçları, bir önceki dönem için ödenen 500 milyon dolarlık ihale bedelinden sonra, bu yıl bu ihale 120 milyon dolara düşerken (yani neredeyse %75 daha ucuza bu ihale hakları elde edilirken) yayıncı kuruluş temsilcisinin hangi mantık ve hangi ticari planla bize yaptıkları teklifi %350 oranda artırdığını anlamaya çalışıyor ve bu teklifin şokunu yaşıyoruz.

Yaşadığımız bu durumu, siz müdavimlerimize sosyal medyamızdan haber verirken, süperlig maç yayınlarını hafta sonları hangi sebeple yapamayacağımızı da anlatmak istedik. Ülkemizde özellikle hizmet sektörünün, artan işletme maliyetleri yüzünden ayakta kalması neredeyse imkansız hale gelmişken, aldığımız bu kararın diğer işletmeler tarafından da desteklenmesini bekliyor onları birlikte hareket etmeye davet ediyoruz.”

 

  DİĞER BURSA Haberleri
HABER ARŞİVİ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI