Evlenecek kadınlar dikkat! Kızlık soyadı tarih olacak!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç tarafından yapılan açıklamada yeni yargı paketinin yolda olduğuna yer verilmişti. Gelen açıklamanın ardından AK Parti'nin TBMM'ye sunacağı 8. yargı paketinin detayları da belli oldu.
 Tarih: 11-12-2023 17:33:30
Evlenecek kadınlar dikkat! Kızlık soyadı tarih olacak!

bir gelişme yaşandı. Yapılan açıklamada kadınların sadece kendi soyadlarını kullanabileceklerine yer verildi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç tarafından yapılan açıklamada yeni yargı paketinin yolda olduğuna yer verilmişti. Gelen açıklamanın ardından AK Parti'nin TBMM'ye sunacağı 8. yargı paketinin detayları da belli oldu.

KADINLAR SADECE KENDİ SOYADINI KULLANABİLECEK!

2024 tarihi itibarıyla evlenen kadınların eşinin soyadı yerine sadece kendi soyadını da taşıyabileceği ifade edilirken detaylar birçok kadın tarafından merak edildi. Yargı Hizmetlerinin Etkinliğinin Artırılması Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinde 67 madde olacağı açıklandı. 

OCAK AYI BEKLENİYOR!

Bu maddeler ile birlikte infaz rejiminde de köklü düzenlemeler yapılacağı açıklanırken Meclise bu ay sunulması beklenen düzenlemenin Ocak ortasında yürürlüğe girmesi bekleniyor.

  DİĞER GÜNDEM Haberleri
HABER ARŞİVİ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI