Bursa'da kanserojen içeren atıklardan yapılan giysilerle defile düzenlendi

Bursa Kanser Derneğince (BUKANDER) meme kanseri farkındalığına katkı sağlamak için düzenlenen defilede, kanserojen etkisi bulunan atık maddelerden yapılan giysiler tanıtıldı.
 Tarih: 01-11-2023 10:30:31
Bursa'da kanserojen içeren atıklardan yapılan giysilerle defile düzenlendi

Bursa Kanser Derneğince (BUKANDER) meme kanseri farkındalığına katkı sağlamak için düzenlenen defilede, kanserojen etkisi bulunan atık maddelerden yapılan giysiler tanıtıldı.

Kentteki bir alışveriş merkezindeki farkındalık defilesinde, kanserojen maddeler ve geri dönüşüm malzemelerinden üretilen 8 kostüme yer verildi.

Sigara paketlerilateks eldivençöp poşetiplastik ve kağıt çatal kaşık ile tabaklardan tasarlanan elbiseler, kanser hastası kadınlar ve yakınları tarafından sergilendi.

Dernek Başkanı Aysun Arslan, yaptığı açıklamada, kanser hastalığının toplum için büyük bir yara olduğunu söyledi.

Kanserde erken tanının önemine dikkati çeken Arslan, "Kanser hastalığı, toplumumuzun gerçekten büyük bir vebası. Hayatımızda birçok insanın hikayesine nispeten şahitlik edebiliyoruz. Taramalarımızın, kontrollerimizin yapılması çok kıymetli. Bizlerin üzerine düşen sosyal sorumluluk projelerimizde de halkı taramalara davet edebilmek. Onların hayatında bir kişiye dahi dokunabiliyorsak çok kıymetli." diye konuştu.

  DİĞER BURSA Haberleri
HABER ARŞİVİ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI