Bursa'da kaçak akaryakıtçılara jandarma baskını

Bursa İl Jandarma Komutanlığınca Nilüfer ilçesinde bazı şahıs ve şahısların yasadışı olarak sahte kaçak petrol türevleri ve atık yağlardan merdiven altı diye tabir edilen depo vb. yerlere operasyon düzenlendi.
 Tarih: 01-02-2024 17:44:01   Güncelleme: 01-02-2024 19:04:01
Bursa'da kaçak akaryakıtçılara jandarma baskını

Bursa İl Jandarma Komutanlığınca Nilüfer ilçesinde bazı şahıs ve şahısların yasadışı olarak sahte kaçak petrol türevleri ve atık yağlardan merdiven altı diye tabir edilen depo vb. yerlerde ülkede tanınmış firmaların ürün ve ambalajlarının taklit edilerek plastik, teneke vb. kaplara doldurulan petrol türevlerinin üretim, dolum ve paketleme işlemlerinin yapılması sonrasında Bursa ili ve çevre illerde pazarlayarak satışını yaptıkları yönünde bilgiler elde edilmiştir.

Bursa İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğünce şüphelilerin yakalanması ve suça konu malzemelerin ele geçirilmesi maksadıyla KOM Şube Müdürlüğü ve Nilüfer İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri şüphelilere ait kaçak üretim tesisine operasyon düzenledi.

Olay yerinde bulunan M.S.E. (33), R.K.E. (23) isimli şahıslar yakalandı.

Yapılan adli arama sonucunda tahmini piyasa degeri 20 Milyon Türk Lirası olan;

35.000 lt. sahte/kacak petrol türevi madeni yağ, 34.170 adet kapak, 162.400 adet taklit etiket, 9.650 adet folyo, 7.820 adet boş bidon, 40 adet IBC tank, 2 adet folyo kapatma makinası, 1 adet sıcak hava tabancası, 1 adet terazi, 1 adet santrafüj,  1 adet üzerinde kontrol ünitesi ve barometre bulunan 1 tonluk demir ısıtma kazanı, 1 adet 10 tonluk demir dolum ve dinlendirme tankı, 1 adet forklift, 1 adet ruhsatsız 9.mm tabanca ele geçirildi.

Olayla ilgili adli işlemler devam ediyor.

Etiketler Bursa Valilik
  DİĞER BURSA Haberleri
HABER ARŞİVİ
Henüz anket oluşturulmamış.
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI