Bursa’da Demirtaş Mesire Alanı’nın açılışı gerçekleşti

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ayrıcalıklı bir mesire alanına dönüştürülen Demirtaş Mesire Alanı’nın açılış töreni gerçekleşti.
 Tarih: 23-09-2023 15:54:39

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ayrıcalıklı bir mesire alanına dönüştürülen Demirtaş Mesire Alanı’nın açılış töreni gerçekleşti.Bursa’da 30 yıl önce Çim Kayağı Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapmış ancak son 15 yıldır atıl vaziyette duran Demirtaş Çim Kayağı Tesisleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ayrıcalıklı bir mesire alanına dönüştürüldü.

Demirtaş Mesire Alanı'nın açılışı Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan ve birçok kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Programda konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Her şehrin bir ünvânı vardır. Konu Bursa olunca, bu şehre her şey yakışıyor. Bu konulardan en önemlisi Yeşil Bursa. Yeşille Bursa’yı ne kadar büyütebiliriz. Bunun planlarını yapıyoruz. Biz göreve geldiğimiz gündem itibaren şehrin tarihle sanatıyla birçok konusuyla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bursa’nın çok başka konuları var. Bunun tamında geçmişte yapılmış 15 20 yıldır atıl vaziyette olan birçok yer var. Önemli olan bunu yaşatabilmek. Böyle yerleri canlandırabilmek. 30 yıl önce Çim Kayağı Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapmıştı ve 15 yıldır atıl vaziyetteydi. Bursa’da bu tarz alanlar var. Bu Mesire Alanı Bursalılar içinde iyi olacak. Bölgeye hizmet veren güzel alan olacak. Bu tip alanları yapmak işin bir boyutu sahip çakmak için diğer boyutu. Burayı sizin vergilerinizle paralarınızla yaptık. Bu yüzden güzel kullanmanızı rica ederiz. Bursa’nın 1060 mahallesi var. Dokunmadığımız yer yok” ifadesini kullandı.Başkan Aktaş, “Demirtaş’ta kronik bazı sorunlar vardı. Bazı sorunlar bizim işimiz olmadığı halde hallettik. Dere ıslahından alt yapı çalışmalarına kadar her şeye dokunmaya çalıştık. Daha yapılması gereken çalışmalar da var. 1060 mahallemizin hepsinde yaşam kalitesinin artması için devam eden çalışmalar da var. Katıldığınız için çok teşekkür ediyorum. Alan artık bundan sonraki süreçte Bursalı kardeşlerimize emanet. Bugün ve yarın tamamen ücretsizdir” dedi.

 

 
  HABER VİDEOSU
  DİĞER BURSA Haberleri
HABER ARŞİVİ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI